Історія школи

До 1902 р. на хуторі Миколаївка була однокасна міністерська російськомовна школа . У 1902 р. за кошти Бердичівського земства, в центрі хутора, було побудовано двокласну школу, в якій навчались діти поселенців-чехів.

Школа пятирічним терміном навчання мала два класи, п’ять груп. Навчання велося російською мовою. в школі працювало два вчителі  Грдіна і Голуб віра Василівна. Закон божий читав священник самгородоцької церкви.

   В 1930 р. відкрито чеську школу симерічку. Вчителів-чехів направили на роботу з київського педагогічного технікуму, який готував педагогічні кадри для національних шкіл. Директором призначено Долечека Франца Францовича

      З першого року навчання діти вивчали чеську, українську, російську мови, і з  четвертого — додатково ще  і німецьку. Для селян це був час відновлення чеських традицій. Мрія збереження рідної мови здійснилась.

 В 1937 р. був І-й випуск чеської національної початкової школи. Випускником цього року був і Вацик В.С. (Земляк)

 Уже в 1938 р. чеська школа була закрита , натомість почала функціонувати україномовна. В роки війни і повоєнний період шаола працювала як чотирикласна. З 1950 р.  – школа семирічка, з  1960 р.— школа-восьмирічка.

       З часом вже замалим стало  приміщення школи. Ініціатором та організатором будівництва нової школи був голова колгоспу Ярошек В.К..

 У 1965 р. побудовано двоповерхове приміщення  середньої школи. Саме в цей період сформувався чисельний вчительський колектив.

В 1969 році відбувся перший випуск учнів Миколаївської вже середньої школи

 Нині працює молодий життєдіяльний коллектив , переважна більшість якого випускники рідної школи: Воловик О.В. , .Лановик Л.Я.,Родюк І.В., Мандрис Г.Я., Матвієнко .А., , Попель І.К., Товмар О.О., Фрібер О.А.